Protokoły lecznicze

Czym są protokoły i dlaczego warto rozważyć włączenie ich do leczenia podstawowego?

Protokoły lecznicze są zestawami zasad jakie należy wdrożyć w swój codzienny tryb życia, aby uzyskać najlepszy efekt terapeutyczny. Protokoły zostały opracowane przez światowej sławy lekarzy neurologów, lekarzy medycyny funkcjonalnej, naukowców i zielarzy. W ich skład wchodzą:

– dieta, która jest niezbędnym elementem pozwalającym na wyciszenie odpowiedzi autoimmunologicznej organizmu;

– zestawy suplementacje, czyli lista witamin, minerałów, ziół i suplementów diety niezbędnych dla walki zarówno z objawami, kolejnymi rzutami, niezbędnych od odbudowy zniszczeń jakie spowodowała choroba, jak również usunięcia z organizmu toksyn i oczyszczenia go z metali ciężkich;

– zestaw dodatkowych czynność jakie należy stosować dla jeszcze intensywniejszego powrotu do zdrowia: są to ćwiczenia zarówno fizyczne jak i te gimnastykujące umysł oraz elektrostymulacje, terapie psychologiczne, medytacje i ćwiczenia sfery duchowej.

Należy nadmienić bardzo istotną sprawę, że żaden z protokołów nie zaleca odstawienia leczenia farmakologicznego, taką decyzje może podjąć tylko lekarz prowadzący, który sam wywnioskuje, że stan chorego uległ poprawie na tyle, że leczenie farmakologiczne można ograniczyć lub odstawić.

Elementem spójnym każdego protokołu jest spojrzenie na problem stwardnienia rozsianego w sposób globalny a nie tylko skupianie się na samych objawach, które są już ostatecznym wynikiem jakie daje choroba. Lekarze i naukowcy zwracają szczególną uwagę na fakt, iż podłoże SM jest na poziomie komórkowym. Organizm jest przeciążony, występują w nim ogromne deficyty rożnych związków, nieprawidłowo funkcjonują jelita, co przekłada się na ogólny stan organizmu. Dr Whals i Dr Mouton podkreślają, że szczególną uwagę należy zwrócić na mitochondria, czyli organella występujące w każdej komórce ciała. To one są przeciążone a wytwarzanie przez nie energii ATP jest wysoce upośledzone. Bez niezbędnej energii jaką jest ATP wiele szlaków metabolicznych zachodzących w naszym organizmie nie jest w stanie przebiegać prawidłowo. Powszechnie znanymi faktami  powodującymi rozwój choroby są również niedobory witaminy D oraz intensywna autoagresja organizmu, czyli nieprawidłowa odpowiedź układu immunologicznego, który to zaczyna atakować własne komórki w tym przypadku komórki osłonek mielinowych nerwów i niszczyć je.

W związku z tymi faktami protokoły lecznicze skierowane są na likwidacje niedoborów w organizmie (witamin, minerałów, kwasów tłuszczowych, aminokwasów itp.) , uspokojenie odpowiedzi autoimmunologicznej przy zastosowaniu suplementów, zastosowanie diety jak również zadbanie o prawidłowe funkcjonowanie jelit.

 Na naszej stronie prezentujemy różne podejścia i równe protokoły. Nie narzucamy wyboru ani nie określamy, który z nich jest najskuteczniejszy. Przedstawiamy to co jest dostępne dla wielu chorych na całym świecie a co chcemy jeszcze bardzie przybliżyć i zaprezentować w naszym kraju. Najważniejsza jest szeroka świadomość chorego, który będzie mógł działać wielopłaszczyznowo dla osiągania najwyższych korzyści dla siebie samego.

Poniżej protokoły jakie możesz znaleźć na naszej stronie są dostępne w poniższych linkach lub oddzielne menu w zakładce: protokoły lecznicze.

Protokół wg DR GEORGES MOUTON’a –> Wejdź

Protokół wg Sidnay J.KURM M.D. i Sheryl SHOOK , Ph.D –> Wejdź

Protokół wg ASTHON EMBRY PhD –> Wejdź

Protokoły wg STEPHANA BUHNERA –> Wejdź

Ziołowa terapia OJCA KLIMUSZKO –> Wejdź